Sahara to pustynia, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Panujący tu surowy klimat nie sprawia jednak, że miejsce to traci swój urok, wręcz przeciwnie. Dla wielu osób zaskoczeniem jest różnorodność terenu jaką można tu spotkać. Począwszy od piaszczystych wydm, aż po piękne zielone oazy. To miejsce nie przestaje zaskakiwać i czarować odwiedzających. Niedaleko miejsca, które przemierzamy na rowerach rozbił się swoim samolotem autor „Małego Księcia” . Pogranicze Marokańsko – Algierskie eksplorujemy od wielu lat, lecz miejsce to nie przestaje nas za każdym razem zaskakiwać. Niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki oraz spokój, który można znaleźć w jedności z naturą rekompensują w 100 procentach trud włożony aby przemierzać te mało dostępne pustkowia. Pobyt na Saharze to wspaniały czas z radosnymi ludźmi, których pasją są rowerowe podróże. To kilka aktywnych rowerowych dni. W trakcie wyjazdu jest czas na skosztowanie miejscowej kuchni. Prawdziwym hitem jest pyszna, zimna coca-cola, którą możemy kupić na środku wyschniętego jeziora IRIKI. Warto się przekonać jak tam jest naprawdę.

Sahara to idealne miejsce na tygodniowy lub dłuższy wypad. Tam czas biegnie swoim tempem. Proponujemy Wam poznanie pustyni w trakcie 8 dniowej podróży z dojazdem. Wybieramy się tam już w Październiku. Naszą bazą wypadową jest kemping obok hotelu Carrefour de Nomad niedaleko Mhamidu.

Charakterystyka wyjazdu: 

Sahara to największa pustynia na świecie, jednak jest to bardzo dobre miejsce i świetna wyprawa, aby swoje doznania z rowerowych podróży wznieść na zupełnie inny poziom. Dzienne dystanse to ok. 50 – 70 km, także nie są zbyt długie trasy, jednak trudnych warunkach terenowych. Na miejscu czekają na Was rowery typu FATBIKE, które doskonale spisują się w tych warunkach. W czasie wyprawy praktycznie nie doświadczymy asfaltu. Większość drogi pokonamy szlakami lokalnych karawan. Czy możesz jechać na innym (swoim) rowerze? Możesz, ale rower masz do dyspozycji na miejscu. Na pustynię dojeżdżamy autem z Marakeszu. Powrót w ten sam sposób. Nocujemy w kempingu pod namiotami. Jeździmy bez bagaży, “na pusto”. Przez cały czas jest z nami auto supportowe. 

Jak się przygotować do wyjazdu?

Aby czerpać maksymalną frajdę z tego wyjazdu musisz być przygotowany kondycyjnie. Trenuj jak najwięcej. Przed wyprawą pokonuj podobne dystanse do tych planowanych i jeździj po górkach, jeśli nie masz ich koło siebie, to jeździj większe dystanse..

© 2019 by Piotr Lisowski, Michał Paćko, FAT-BIKE SAHARA