Program wyprawy

 

Poniżej przedstawiamy ramowy program wyjazdu. Po ostatniej wyprawie ZAKTUALIZOWALIŚMY informacje dotyczące dystansów. Pamiętaj, że dystans i przewyższenia mogą ulec zmianie w trakcie wyjazdu. Dlaczego? Wynikać to może z kilku czynników np. konieczność zmiany trasy przez przewodnika, różnicy między Twoim telefonem/sprzętem/licznikiem a naszym programem, zmianą miejsca noclegowego względem zaplanowanej trasy. Różnice te mogą sięgać 5-10%.

Dzień 01: wyjazd z Polski
W godzinach porannych startujemy z Warszawy i lecimy do Marakeszu, skąd autem przemieszczamy się do Mhamid. Tam możemy zjeść tradycyjną marokańską kolację i udajemy się na spoczynek w naszej bazie.

 

Dzień 02:  Carrefour de Nomad – obóz na wydmach Chegaga | 58 km 
W godzinach popołudniowych dotrzemy do obozu położonego pośród wydm. Tam będziemy mogli podziwiać cudowny zachód słońca oraz skorzystać z „lokalnych” atrakcji takich jak sandboard.

 

Dzień 03: Chegaga – jezioro Iriki | 58 km 
Tego dnia startujemy z kempingu. Nasz kierunek i miejsce docelowe to wyschnięte jezioro Iriki po którym sunie się jak po asfalcie. Jest to kolejny bardzo charakterystyczny element tej części pustyni. Obozowisko rozbijemy za jego zachodnim krańcu.

 

Dzień 04:  jezioro Iriki – Foum Zguid | 50 km 
Na ten dzień zaplanowaliśmy dla Was dojazd do miejscowość Foum Zguid – mieścinka z typowym marokańskim klimacie. Po drodze czekają nas piękne widoki na malowniczą dolinę wyschniętej rzeki. Na końcu trasy czeka na nas kemping gdzie możemy udać się na zasłużony odpoczynek.

 

Dzień 05:  Foum Zguid – Zaoia | 64 km 
Ten dzień to prawdziwa uczta dla uczestników wyprawy. Zabierzemy Was na do tzw. Małej oazy,  do której dotrzemy wracając w kierunku Mhamid. Ten dzień zakończymy w malutkiej osadzie Zaoia – gdzie przed rozbiciem obozowiska będziemy mogli skorzystać z prawdziwego pustynnego jacuzzi

Dzień 06:  Zaoia – koryto wyschniętej rzeki Draa | 60 km
Tego dnia obieramy kierunek Mhamid. Po drodze odwiedzimy jeszcze , Oazę Sacree, .która stanowi obowiązkowy punkt dla wszystkich lokalnych przewodników.

 

Dzień 07:  Draa – Mhamid | 30 km
To nasz ostatni rowerowy dzień na pustyni. Tego dnia grupa pokona ostatni odcinek pustynny. W godzinach porannych wystartujecie z kempingu, aby na obiad dojechać do naszej bazy w Carrefour de Nomad. Tam po wypakowaniu sprzętu, udacie odpoczynek. Wieczorem zjemy pożegnalną kolację.

 

Dzień 08: Mhamid – Marakesz – powrót do Polski
Jeszcze przed świtem spakujemy wszystkie bagaże i udamy się do Marakeszu, skąd wystartujemy samolotem do Polski.

 

MIEJSCE STARTU WYPRAWY

Warszawa – lotnisko Chopina

© 2019 by Piotr Lisowski, Michał Paćko, FAT-BIKE SAHARA